×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1402/07/09 - 13:20
  • بازدید : 24
  • تعداد بازدیدکننده : 24
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

اثر پاندمی کووید بر روی بیماران مبتلا به آلوپسی آره آتای شدید - دکتر مهدی قیصری

اثر پاندمی کووید بر روی بیماران مبتلا به آلوپسی آره آتای شدید ...

اثر پاندمی کووید بر روی بیماران مبتلا به آلوپسی آره آتای شدید

دکتر قیصری نفر دوم بورد تخصصی و هیئت علمی مرکز تحقیقات پوست دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی درباره طرح اثر پاندمی کووید بر روی بیماران مبتلا به آلوپسی آره آتای شدید گفت: پاندمی کووید اثرات متعددی بر روی بیماران مزمن که در شرایط استرس زا تشدید می شوند داشته است. آلوپسی آره آتا نیز یکی از همین بیماری هایی است که استرس محیطی در عود و مدیریت درمانی آن تأثیر بسزایی دارد.

وی درباره مراحل اجرای این پژوهش توضیح داد:

پرسش نامه ای در زمینه اطلاعات دموگرافیک، ابتلا به کووید 19 و شدت آن، اطلاعات درباره بیماری آلوپسی شامل شدت و داروی مصرفی و همچنین پرسش نامه ای در زمینه سنجش اضطراب تهیه شده و از طریق تماس تلفنی و آنلاین از 57 بیمار مبتلا به آلوپسی پرسیده شد.

دکتر قیصری درباره علت انجام این مطالعه اظهار کرد: هدف از انجام این طرح بررسی بیماران مبتلا به آلوپسی آره آتا در دوران پاندمی کرونا از نظر میزان رعایت مراقبت های بهداشتی، میزان ابتلا و شدت بیماری ویروس کووید 19 و بررسی میزان استرس در این دوران بوده است.

وی درباره نتیجه طرح افزود: بسیاری از بیماران مبتلا به آلوپسی آره آتا اضطراب و نگرانی خفیفی در دوران پاندمی داشته اند. علت این نگرانی افزایش احتمال ابتلا به فرم شدید بیماری کووید 19 به دنبال مصرف داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی در دوران پاندمی بوده است. اگر چه در این تحقیق تنها دو نفر از بیماران مورد مطالعه دچار بیماری شدید کرونا شده بودند. وی تاکید کرد: این نگرانی منجر به کاهش دوز مصرفی دارو توسط بیمار و به دنبال آن عود و پیشرفت بیماری می شود.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,خبر مركز,اخبار علمي,اخبار مرکز تحقیقات پوست
  • گروه خبری : 132198
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب